Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský

Všem nám záleží na tom, abychom konzumovali bezpečné a kvalitní potraviny. Jejich cesta začíná u půdy a pokračuje k volbě správné odrůdy, osivům, sadbě, hnojivům a přípravkům na ochranu rostlin. Bez toho všeho zemědělské plodiny strádají, mají potíže se svým zdravým vývojem a výsledkem je špatná sklizeň. Abychom naopak sklízeli dostatek a ve skvělé kvalitě, a ještě co nejvíce šetřili životní prostředí, v tom všem pomáhá naše zkušebnictví, kontrola a rostlinolékařství.

Projednání „slučovacího zákona“ SRS a ÚKZÚZ na Vládě

6. 3. 2013

Tisková zpráva — Na programu schůze Vlády České republiky je dnes zařazen k projednání Návrh zákona, kterým se mění zákon č. 147/2002 Sb., o Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o Ústředním kontrolním a zkušebním ústavu zemědělském), ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony.

Proces sloučení Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského a Státní rostlinolékařské správy, vychází ze závazků Vlády ČR o snížení výdajů veřejných prostředků, zjednodušení administrativy a snížení byrokratické zátěže podnikatelů a jako takový je součástí strukturální reformy zemědělství.

Jedním z prioritních cílů slučovacího procesu je zjednodušení systému kontrol, odstranění multiplicit při výkonu jednotlivých agend a samozřejmě úspora veřejných financí. Celková cílová úspora, která bude rozložena v létech 2014 a 2015, byla vyčíslena na úrovni 32,5 procent, a to ve vztahu ke kumulovanému součtu rozpočtů obou organizací z roku 2010, který v součtu činil 788,5 mil. Kč,„ vysvětluje ředitel SRS Zdeněk Mach a dodává: „Cílová úspora plynoucí ze sloučení obou úřadu tedy přestavuje částku ve výši 256 mil. Kč.“

Úspory plynoucí z aplikace varianty začlenění SRS do ÚKZÚZ lze strukturovat podle oblastí, z nichž budou pramenit. Jedná se zejména o úspory, které budou generovány zvýšením produktivity práce a optimalizací činností. Další úspory vzniknou redukcí a rušením určitých agend a nezanedbatelné úspory budou generovány také prostým sloučením, což se týká především obslužných a podpůrných činností, jako propojením personalistiky, majetkové správy nebo informačních technologií.


Ivana Kršková, Kancelář ústavu - PR, tel. 543 548 206, 737 267 642

Tyto webové stránky využívají k analýze návštěvnosti soubory cookies. Pokud váš internetový prohlížeč má v nastavení cookies povoleny, je nezbytný váš souhlas s použitím této technologie.

Více informací

Chyba komunikace se serverem

Nastaly technické problémy. Zkontrolujte prosím připojení k síti, a pokud pracujete jako přihlášený uživatel, ověřte prosím nastavení VPN a stav přihlášení.